Artık Bal'ın da kaçakcılığı var
Nakliye portalı
Haber
14 Şubat 2021 - Pazar 01:04
 
Artık Bal'ın da kaçakcılığı var
Sarp sınır kapısında yakalanan kaçak bal herkesi şaşırttı.Sarp sınır kapısında daha çok kaçak sigara filtresi yakalanıyordu ama bu sefer kaçak bal çıktı. Sarp kapısında tırın yakıt deposu görğnğmlğ gizli bölmesin de X-RAY cşhazında fark edilen bala el konulduç
KARAYOLU Haberi
Artık Bal'ın da kaçakcılığı var

 

BAL da kaçak olur mu?

 

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Sarp Gümrük Kapısında gerçekleştirilen operasyonda bir aracın benzin deposuna saklanarak yurda sokulmak istenen 480 kilogram bal ele geçirildi.
 
Gürcistan’dan Sarp Gümrük Kapısına gelen yabancı plakalı bir araç, yapılan analiz sonucu riskli olarak değerlendirildi. Şüpheli araç x-ray tarama cihazına sevk edildi.
 
Gerçekleştirilen x-ray taramasında aracın yakıt deposunda şüpheli yoğunluğa rastlandı. Bunun üzerine araç, arama hangarına alınarak yakıt deposu kontrol edildi. Yapılan inceleme sonucunda, aracın yakıt deposunun bir bölümünde zula tabir edilen özel bir bölme yapıldığı, söz konusu bölmenin içerisine bal gizlendiği anlaşıldı.
 
Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, sürücüsünün yakıt dolu olduğunu beyan ettiği araç deposundan 480 kilogram bal çıkarıldı. Ele geçirilen balın, kestane balı olduğu anlaşıldı.
 
Sağlıksız koşullarda piyasaya sürülmek istenen 480 kilogram kestane balına ve kaçak eşyanın naklinde kullanılan araca el konulurken sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı.(ticaret bakanlığı)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Artık, Bal'ın, da, kaçakcılığı, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı