İzmir Alsancak- İspanya Tarragona RORO Seferleri Başlıyor
Nakliye portalı
Haber
30 Ocak 2021 - Cumartesi 22:44
 
İzmir Alsancak- İspanya Tarragona RORO Seferleri Başlıyor
Kısa bir süre önce roro gemilerine açılan Alsancak Limanı , yen, gelişmelere ev sahipliği yapıyor. Ulaştırma Bakanlığının çalışmaları ile Türkiye- İspanya arasında roro seferlerinin başlayacağı duyruldu. Alsancak limanı ile Tarragona limanları arasında roro taşımaları 5 Şubat 2021 de başlayacak. Bazı firmaların İspanya Türkiye arasında roro taşımaculuğı servisleri bulunuyor fakat sefer süreler 2 haftayı buluyor. Türkiye-İspanya arasında yapılacak roro seferlerinin kısa sürmesi taşımacılar icin bir avantaj sağlayacak.
DENİZYOLU Haberi
İzmir Alsancak- İspanya Tarragona RORO Seferleri Başlıyor

Alsancak Limanı- Tarragona Limanı RORO Seferleri

 

Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamada roro seferlerinin bailayacağı duyruldu;

“Bakanlığımızca yapılan çalışmalar neticesinde, İzmir Alsancak Limanı Ro-Ro taşımacılığı yeniden açılmıştır. Bu kararın, dış ticaret ve lojistik ile iştigal eden firmaların işlerine olumlu yansıyacağı ve ülkemiz ekonomisine ivme kazandıracağı değerlendirilmekte olup, TCDD Alsancak Limanından ilk Ro-Ro seferinin 5 Şubat 2020 Cuma günü İspanya’nın Tarragona limanına yapılması planlanmaktadır.”

 

 

“Bakanlığımız yoğun çabalarıyla Ülkemizden Avrupa’ya taşımacılık yapan nakliyecilerimize önemli bir katkı sağlamak üzere Türkiye ekonomisine önemli katkı sağlayan Sakarya ve Kocaeli sanayi bölgelerini hinterlandına sahip Karasu Limanından Romanya’nın Köstence Limanına Ro-Ro seferlerinin de 3 Şubat 2021 Çarşamba günü yapılması planlanmaktadır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İspanya roro, İspanya-Türkiye roro, Alsancak-Tarragona roro , Türkiye roro servisleri, Türkiye Avrupa roro servisleri, Türkiye roro taşımacılığı
Yorumlar
Haber Yazılımı