Rize İyidere Lojistik Limanı 2 Yılda bitirilecek
Nakliye portalı
Haber
16 Mayıs 2021 - Pazar 21:42
 
Rize İyidere Lojistik Limanı 2 Yılda bitirilecek
Rize İyidere de yapımına başlanan lojistik liman ile ilgili Bakan Karaismailoğlu açıklamalarda bulunarak liman özelliklerini ve etkilerini anlattı.
DENİZYOLU Haberi
Rize İyidere Lojistik Limanı 2 Yılda bitirilecek

 

Riye İyidere Lojistik Limanı 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, “Rize İyidere Lojistik Limanı Projesi” ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Rize İyidere Lojistik Limanı Projesi'nde çalışma alanında etkili, kontrollü çalışma yaparak; doğa ile uyumlu bir mühendisliği hayata geçireceklerini kaydeden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, limanın global ölçekte transit yüklerin ülkemizde taşınmasına da katkı sağlayacağını kaydetti.

 

Rize İyidere Lojistik Limanı Projesi’nin Gayri Safi Yurtiçi Hasılaya etkisinin 191 milyon 978 bin dolar, üretime etkisinin 427 milyon 425 bin dolar olacağını belirten Bakanlık, projenin 34 sektörde 1.000 kişiye doğrudan 8 bin kişiye de dolaylı istihdam imkânı sağlayacağını kaydetti.  Rize İyidere Lojistik Limanı Taş Ocağı ile ilgili doğruları ve yanlışları da paylaşan Bakanlık, 70 yıl işletme yapılacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını, çalışmaların sadece 2 yıl süreceğini bildirdi.

 

-GSYH’ye etkisi 191 milyon 978 bin dolar, üretime etkisi 427 milyon 425 bin dolar olacak

 

Rize İyidere Lojistik Limanı Projesi’nin Gayri Safi Yurtiçi Hasılaya etkisinin 191 milyon 978 bin dolar, üretime etkisinin 427 milyon 425 bin dolar olacağını ifade eden Bakanlık, projenin 34 sektörde 1.000 kişiye doğrudan 8 bin kişiye de dolaylı istihdam imkânı sağlayacağını kaydetti.  Bakanlık, Rize İyidere Lojistik Limanı’nın bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunan bir lojistik üs olacağının da bir kez daha altını çizdi.

 

 

- Faaliyet süresince ortaya çıkan atıklar, özel bir alanda depolanacak ve bertaraf edilecek

 

Yapılacak liman ve yapım çalışmaları hakkında da bilgi veren Bakanlık, ocak faaliyetleri kapsamında yapılan üretim süresince, hava emisyon ölçümlerinin yapılacağını ve çevre etkilerinin de sürekli kontrol altında tutulacağını ifade etti. Vadideki su kaynaklarının tahribata uğramaması için işletme faaliyetlerinin titizlikle sürdüreceğini ve faaliyet süresince ortaya çıkan atıkların özel bir alanda depolanacağını ve bertaraf edileceğini ifade eden bakanlık ocak içi yolların ve nakliye yollarının düzenli olarak sulanarak toz oluşumunun minimize edileceğini bildirdi.(foto:UAB)

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, İyidere, Lojistik, Limanı, 2, Yılda, bitirilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı