Sırbistan Sınırlarında Görevli Türk Polisi İletişim Bilgileri
Nakliye portalı
Haber
27 Mart 2021 - Cumartesi 00:10
 
Sırbistan Sınırlarında Görevli Türk Polisi İletişim Bilgileri
Türk vatandaşlarının ve Türk Nakliye sektörü için önemli transit geçiş ülkesi olan Sırbistanda bilindiği üzere güzel bir karar ile sınır kapılarında Türk Polisi görev yapıyor. İhtiyaç duyulması halinde Sırbistan sınır kapılarında Türk Polisi ile irtibat kurulabilmesi için Belgrad Büyükelçiliği İletişim bilgilerini UND aracılığı ile duyurdu. Hem Türk vatandaşlarının hemde Türk Tırcısının ulaşabilmesi için haberimizin içerisinde Türk Polisinin irtibat bilgileri verilmiştir.
KARAYOLU Haberi
Sırbistan Sınırlarında Görevli Türk Polisi İletişim Bilgileri

 

Sırbistan Sınır Kapılarında Görev Yapan Türk Polisi İletişim

 

Belgrad Büyükelçiliği tarafından Derneğimize iletilen yazıda Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın ve TIR sürücülerimizin yoğun olarak transit geçişte kullandıkları Sıla yolu olarak adlandırılan güzergahta bulunan Sırbistan kara hudut kapılarında 15 Haziran – 15 Eylül 2019 tarihleri arasında Sırbistan Sınır Polisi ile birlikte görev yapmak maksadıyla Emniyet Genel Müdürlüğümüzden 11 personel görevlendirildiği bilgisi iletilmiş idi. Horgoş (Sırbistan-Macaristan), Batrovci (Sırbistan-Hırvatistan) ve Gradina (Sırbistan-Bulgaristan) kara hudut sınır kapılarında üçerli görev yapacak şekilde toplam 9 Emniyet Genel Müdürlüğü personelimize aşağıdaki iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

+381 62 154 39 14 Sırbistan-Hırvatistan, Batrovci Sınır Kapısı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) tarafından Sıla yolu üzerinde Niş yakınlarında bulunan ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı Bosphorous dinlenme tesislerinde 01 Temmuz 2019 tarihinden itibaren stand açılarak çağrı merkezi tesis edilmiştir.

+381 63 816 20 30 Sırbistan’da yer alan Bosphorus Otel’de YTB tarafından kurulan çağrı merkezi

Bu çerçevede, TIR’larımıza kaçak giren mülteci sorununun çözümüne yardımcı olacak bu uygulamadan yararlanabilmek amacıyla üyelerimizden ve sürücülerimizden özellikle Sırbistan-Hırvatistan sınır kapısında şüpheli mülteci tespit etmeleri durumunda söz konusu iletişim numaralarına başvurmaya ve muhakkak TIR’larımıza Sırp yetkililerinden karbondioksit cihazı denetlemesi gerçekleştirilmesini talep etmelerini önemle hatırlatıyoruz! (Kaynak:UND, foto:Muhterem İnce)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sırbistan, Sınırlarında, Görevli, Türk, Polisi, İletişim, Bilgileri,
Yorumlar
Haber Yazılımı