Ada Treni Normal seferlerine Başlıyor
Nakliye portalı
Haber
04 Eylül 2021 - Cumartesi 10:58
 
Ada Treni Normal seferlerine Başlıyor
Pendik Adapazarı arasında düzenli sefer yapan Ada Treni yol bakım çalışmaları nedeni ile ara verilen servislerine yeniden başlıyor. Bölgenin en önemli hatlarından biri olan Ada Trenini yoğun kullanılıyor. İstanbul dan ve İstanbul da okuyan üniversite öğrencileri için vazgeçilmez seyhat aracı olan bu hat okulların açılmasına da yetişmiş olacak. TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre 3 Eylül de seferler başlamış olacak.
DEMİRYOLU Haberi
Ada Treni Normal seferlerine Başlıyor

Adapazarı -Pendik Tren Seferleri

 

Mithatpaşa-Adapazarı hat kesimindeki altyapı çalışmaları nedeniyle Mithatpaşa- Pendik hattında hizmet veren Ada Treni,  yolcu memnuniyeti ve konforu için başlatılan elektrifikasyon sistemlerinin iyileştirilmesi ve altyapı yenileme çalışmaları sonrasında artan hizmet kalitesiyle Adapazarı- Pendik arasında normal seferlerine dönecek.

“ Ada Treni 10 istasyonda Hizmet Verecek”

Rahat, konforlu, ekonomik ulaşımıyla yolcuların yoğun ilgi gösterdiği Ada Treni,  3 Eylül’den itibaren Adapazarı-Pendik arasında günde karşılıklı 5 sefer yaparken 4 pulman vagonu, 296 yolcu kapasitesiyle 10 istasyonda hizmet verecek.

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından Mithatpaşa-Adapazarı hat kesiminde yapılan altyapı çalışmalarıyla katener hattında (elektrik telleri) 65 direk ve 4 bin metre tel yenilendi ve bazı kesimlerde ray değiştirme işlemleri yapıldı.  Böylece hat kapasite ve kalitesi artırıldı.

Bu çalışmalar sürecinde TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Ada Tren seferlerine Kovid 19 pandemisi nedeniyle bir süre ara verilirken 20 Mart 2021 tarihinden itibaren Pendik-Mithatpaşa arasında tekrar hizmet vermeye başlanıldı ve vatandaşların mağdur olmaması için  Adapazarı ile ulaşım TCDD Taşımacılık ve Adapazarı Belediyesi arasında yapılan protokol ile otobüslerle sağlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ada, Treni, Normal, seferlerine, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı