Lojistik Sektörü Haberleri

Sayfa Adresi : https://www.lojistikline.com/haber-detay/138_polonya-sinirinda-tir-kuyrugu-30-km-yi-buldu

DÜNYA

Tümü

Polonya sınırında Tır kuyruğu 30 km'yi Buldu

(13 Ay, 5 Gün önce) 282 İzlenme 0 Yorum
Polonya sınırında problemler bitmek bilmiyor

Polonya Belarus Sınırı

Yaklaşık iki bin kamyon şimdi Avrupa Birliği topraklarına girme fırsatını bekliyor, ağır kamyonların çoğu Belarus-Polonya sınırında.

MİNSK, 25 Mart - Sputnik. Brest Bölge İcra Komitesi başkanı Yury Shuleiko, Kozlovichi kontrol noktasına giden ağır kamyon kuyruğunun yaklaşık 30 kilometre uzadığını söyledi.

Ona göre, kamyon hattı M1 karayolu üzerinde bulunan Zhabinka bölgesindeki Fedkovichi köyüne neredeyse ulaştı. Belarus sınır hizmetleri geçiş normlarını ve tüm anlaşmalarını tam olarak yerine getirdiği için yerel makamlar her şey için Polonya tarafını suçluyor.

Vali, bölge yürütme kurulu basın servisi tarafından yayınlanan bir videoda, "Henüz böyle kuyruklar olmadı. Ancak sınırda asayişin sağlandığını, tüm servislerin etkileşiminin sağlandığını söylemek istiyorum."

 

Her şey kontrol altında

Shuleiko'ya göre, sınırdaki durum yerel yetkililerin sürekli kontrolü altında. Ayrıca oraya sürekli su veriliyor ve gezici dükkanlar düzenli olarak çalışacak.

Bölgesel yürütme kurulu başkanı ayrıca bazı sürücülerin hattı aldatmaya ve atlamaya çalıştığını, ancak bu tür girişimlerin hemen durdurulduğunu açıkladı - trafik polisi otoyol boyunca yerleştirmek ve kontrol etmek için ideal bir plan geliştirdi. Ancak, her şey o kadar pürüzsüz değil. Vali, bazı sürücülerin geride dağınıklık bırakmasından şikayet etti.

Shuleiko, "Bundan gerçekten hoşlanmıyorum. Bu konuda belirli önlemler alıyoruz ve almaya devam edeceğiz."

Sınırdaki durum

Bugün saat 14:00 itibariyle 1.900'den fazla tır Avrupa Birliği topraklarına girmek için sınırda bekliyor ve son birkaç saat içinde bu kuyruk 30 araç arttı. Kamyonların çoğu şu anda Belarus-Polonya sınırında, şu anda binden fazla araba var.

Beyaz Rusya ve Litvanya arasındaki sınırda durum çok daha iyi değil: Kamenny Log kontrol noktasında 410'dan fazla ağır kamyon, Benyakoni kontrol noktasında 330'dan fazla araç ve Privalka kontrol noktasında 90'dan fazla araç var. Ayrıca, Litvanya sınırındaki Kotlovka kontrol noktasında 20'den fazla ağır kamyon ve Vidzy kontrol noktasında 10'dan fazla ağır kamyon sırada bekliyor.

Belarus-Letonya sınırında da küçük bir kuyruk var - 20'den fazla kamyon hala Urbany kontrol noktasında.


YORUMLAR

Yorum Yaz
Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

GÜNÜN UYARILARI

Tümü
  • Avurturya İkili Geçiş Dozvalalarında Son Durm; Geçiş Belgesi Otomasyon Sisteminden (GEBOS) alınan verilere istinaden; 01.03.2023 tarihinde dönemsel olarak kullanıma açılan Avusturya ikili geçiş belgelerinden 27.03.2023 tarihi itibarıyla 763 adet kalmıştır.(UND) Geşiş Belglerinde Güncel Durum
    14 Ay, 10 Gün önce
  • 14 Ay, 10 Gün önce
  • Önemli Uyarı Bilindiği üzere, ülkemizde yaşanan deprem felaketi sebebiyle yapılan girişimler sonucunda Türk taşımacılarının BiReg sistemi kaydı oluşturmalarına ilişkin 28 Şubat 2023 tarihine kadar muafiyet sağlanmıştı. Söz konusu muafiyet, 28 Şubat 2023 tarihinde sona ermiş olup deprem felaketinin büyüklüğü göz önünde bulundurularak kayıt muafiyetinin uzatılması için Derneğimiz tarafından söz konusu muafiyetin uzatılmasına ilişkin girişim yapılmış idi. Bu çerçevede, BiReg sistemi kayıtlarına ilişkin geçici muafiyet 31.03.2023 tarihinde sona erecektir.(UND)
    14 Ay, 10 Gün önce
EURO
34.9180
DOLAR
32.1874
VİRGİNİA
ARŞİV