Ağrı -Patnos Yolunun Yarısına Yakın Tamamlandı
Nakliye portalı
Haber
03 Ekim 2021 - Pazar 13:29
 
Ağrı -Patnos Yolunun Yarısına Yakın Tamamlandı
Ağrı -Hamur-Tutak-Patnos güzergahında yapılan yeni yolun 36 km si hizmete açıldı.Yol çalışmalarrı hızla devam eden yolda 3 adet köprünin yapımı da bitirildi.
KARAYOLU Haberi
Ağrı -Patnos Yolunun Yarısına Yakın Tamamlandı

Ağrı- Patnos yol çalışmalarında Toplam 79 kilometrelik yol hattının 36 kilometresini trafiğe açıldı.

 

Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Yolu hakkında da bilgiler veren Ulaştırma Bakanı , yolun Doğu Anadolu Bölgesi'ni, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne bağlayan Kuzey-Güney aksının önemli bir parçası olduğunun altını çizdi. Toplam 79 kilometrelik yol hattının 36 kilometresini trafiğe açtıklarını sözlerine ekleyen Karaismailoğlu, yol üzerinde toplamda 302 metre uzunluğunda 3 adet köprü yapımının da tamamlandığını kaydetti.  

 

Ulaştırma Bakanı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos Yolu'nun 6 ila 15. kilometreleriyle birlikte, 36 ila 44. kilometreleri arasındaki bölümlerin yapım ihalesini tamamladık. Proje kapsamında Tutak Viyadüğü ile birlikte, 100 metre uzunluğunda Hamur Köprüsü de bulunuyor. Tutak Viyadüğümüz, 9 ayaklı, 8 açıklıklı maksimum ayak yüksekliği 40 metredir. 2021 iş programımız dahilinde Tutak Viyadüğü ile ilgili toprak işleri ve sanat yapılarında çalışıyoruz. Yolumuzda, yapımı süren 42 kilometrelik bölümü de hizmete açarak 79 kilometrelik hattı tamamlayacağız. Yolun tamamını önümüzdeki yıl bugünlere kalmadan açmayı planlıyoruz."​

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağrı, -Patnos, Yolunun, Yarısına, Yakın, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı