Alman Devi Lutfhansa; 29 Bin Çalışanını İçten Çıkartıyor
Nakliye portalı
Haber
14 Aralık 2020 - Pazartesi 21:43
 
Alman Devi Lutfhansa; 29 Bin Çalışanını İçten Çıkartıyor
Dünyayı sarsan virüsün etkilediği sektürlerden biri de uçak şirketleri olurken, bir çok şirketin iflas kararı verebileceği rakamlara yansımış durumda. Almanya'nın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan ve devlet yardım ile iflasdan kurtarılan buna zarar eden Lufthanşa şirketi 29 bin çalışanının işine son verileceğini doğruladı.
HAVAYOLU Haberi
Alman Devi Lutfhansa; 29 Bin Çalışanını İçten Çıkartıyor

Lufthansa Havayolları

 

Bild am Sonntag gazetesinde yer alan habere göre, Almanya'nın en büyük havayolu şirketi Lufthansa'da yıl sonuna kadar 29 bin çalışanın işine son verilecek. Şirketin sözcüsü gazeteye yaptığı açıklamada, işten çıkarmaları doğrularken şirketin yurt dışı şubelerinde çalışan 20 bin kişinin işten çıkarılacağını söyledi. Ayrıca şirketin, kendisine ait olan uçak içi ürün ve ikram firması LSG'yi de sattığı bildirildi. LSG'nin 7 bin 500 çalışanı bulunuyordu.

 

Öte yandan Lufthansa'nın gelecek yıl da istihdam azaltması planlanıyor. Şirket sözcüsü, gelecek yıl en az 10 bin kişinin işine son verilmesinin planlandığını açıkladı.

 

Dünyanın birçok yerindeki havayolu şirketi gibi koronavirüs pandemisi nedeniyle uçuşlarını azaltan Lufthansa'nın devlet yardımlarına rağmen bu yılki zararı 5 milyar 600 milyon euroya ulaştı.(dpa/BÖ,JD,DW)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alman, Devi, Lutfhansa;, 29, Bin, Çalışanını, İçten, Çıkartıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı