Anahat Trenleri 12 Hatta Bugün Servise Başladı
Nakliye portalı
Haber
12 Temmuz 2021 - Pazartesi 21:21
 
Anahat Trenleri 12 Hatta Bugün Servise Başladı
En güvenli seyahat araçlarında biri olan trenler yeniden çalışmaya başlıyor. Uzun bir süre ara verilen tren seferlerinin Kurban Bayramından önce yeniden başlaması seyahat etmeyi seven tren severlere büyük müjde oldu. Salgın döneminde trenler de uygulanan hijyen mesafe kuralı tam not almıştı. Tren yolculukları pek çok insan için ayrı nostalji oluşturuyor.
DEMİRYOLU Haberi
Anahat Trenleri 12 Hatta Bugün Servise Başladı

Ana Hat tren Seferleri

 

Salgın sebebi (Covid-19) ile  tren hatlarında ara verilen anahat normal tren seferleri bugün 12 Temmuz itibari ile seferlere başladı. 

10 Temmuz da yüksek hızlı trenler yeni düzenleme  ile seferlere başlamıştı. Aynı şekilde anahat trenlerinin de 12 hatta tekrar öalışmaya başladığı duyuruldu.

Tren seferlerinin başlayacağı ana hatlar

 Doğu Ekspresi 

Güney Ekspresi,

Van Gölü Ekspresi,

4 Eylül Mavi,

Pamukkale Ekspresi,

Ankara Ekspresi,

Fırat Ekspresi,

Erciyes Ekspresi,

Ege Ekspresi,

Konya Mavi,

İzmir Mavi 

Göller Ekspresi

yeniden seferlerine başlamaya hazırlanırken, biletleri de TCDD Taşımacılık'ın resmi internet sitesi, gişe ve acentelerden satışa sunuldu.

Ana hat trenleri pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli olmak üzere 4 farklı vagon tipiyle hizmet veriyor.

Trenlerin yeniden seferlerine başlamasıyla tarihi, doğal ve kültürel zenginliğe sahip birçok şehir ve ilçede iç turizmin de hareketlenmesi bekleniyor.

Uzun mesafeli seyahat olanağı sağlayan ana hat trenleri, yaklaşan Kurban Bayramı tatili için yola çıkacak vatandaşlara konforlu ve güvenli seyahat imkanı sunacak. (foto:tcdd)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anahat, Trenleri, 12, Hatta, Bugün, Servise, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı