Lojistik Sektörü Haberleri

Sayfa Adresi : https://www.lojistikline.com/haber-detay/66_mega-projede-altinova-gemlik-guzergahi-tamamlandi

Havayolu Lojistik

Tümü

Mega projede Altınova-Gemlik güzergahı tamamlandı

(7 Yil, 6 Ay önce) 857 İzlenme 1 Yorum
Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi içerisinde yer alan yaklaşık 40 kilometrelik Altınova-Gemlik güzergahında çalışmalar sona erdi.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi içindeki yaklaşık 40 kilometrelik Altınova-Gemlik güzergahının tamamlandığını ve açılışa hazır olduğunu söyledi.

Cebiroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşımı oldukça kısaltacak 433 kilometre uzunluğundaki Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun bir bölümünün Yalova sınırlarından geçtiğini anımsattı. İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nden sonraki bölüm olan ve Altınova'dan başlayıp Gemlik'e kadar uzanan 40 kilometrelik karayolunun Yalova ile Bursa arasındaki ulaşımı da rahatlatacağını vurgulayan Cebiroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi içerisinde yer alan yaklaşık 40 kilometrelik Altınova-Gemlik güzergahı tamamlandı. Altınova-Gemlik güzergahı açılışa hazır hale geldi. Uygun bulunursa bu karayolu bir ay içinde açılabilir. Söz konusu güzergahta levhalar, trafik işaretleri ve ışıklandırmaların hepsi bitti. Hükümetimiz ne zaman açılacak derse o zaman hizmet vermeye başlayabilir. Teknik yönden bir sorun yok. İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü açıldıktan sonra da burası hizmete alınabilir ama bu güzergah hazır, açılacak durumda."

Cebiroğlu, nisan ayında köprünün Gebze-Gemlik kesiminin yapım çalışmalarının sona ererek hizmete girmesinin öngörüldüğünü ifade ederek, "2016'nın sonunda da Bursa-İstanbul arası güzergah tam anlamıyla hizmet vermeye başlamış olacak. Bu projenin tamamen açılmasıyla Yalova'nın geleceği değişecek. Şimdiden kente olan ilgiden bunu anlayabiliyoruz. Proje iyi gidiyor" dedi.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu yap-işlet-devret projesinin yapım süreci 7 yıl olarak belirlendi. Otoyolun tamamının, mevcut devlet yoluna göre mesafeyi 95 kilometre kısaltarak 8-10 saatlik mevcut ulaşım süresini 3-3,5 saate indirmesi bekleniyor. Bu sayede de yılda 650 milyon dolar tasarruf sağlanması öngörülüyor. Körfez, karayoluyla 1 saat 20 dakikada, feribotla 45-60 dakikada geçilirken, köprüyle bu sürenin 6 dakikaya düşmesi hedefleniyor. (AA)


YORUMLAR

Yorum Yaz
Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

GÜNÜN UYARILARI

Tümü
  • Avurturya İkili Geçiş Dozvalalarında Son Durm; Geçiş Belgesi Otomasyon Sisteminden (GEBOS) alınan verilere istinaden; 01.03.2023 tarihinde dönemsel olarak kullanıma açılan Avusturya ikili geçiş belgelerinden 27.03.2023 tarihi itibarıyla 763 adet kalmıştır.(UND) Geşiş Belglerinde Güncel Durum
    16 Ay, 1 Gün önce
  • 16 Ay, 1 Gün önce
  • Önemli Uyarı Bilindiği üzere, ülkemizde yaşanan deprem felaketi sebebiyle yapılan girişimler sonucunda Türk taşımacılarının BiReg sistemi kaydı oluşturmalarına ilişkin 28 Şubat 2023 tarihine kadar muafiyet sağlanmıştı. Söz konusu muafiyet, 28 Şubat 2023 tarihinde sona ermiş olup deprem felaketinin büyüklüğü göz önünde bulundurularak kayıt muafiyetinin uzatılması için Derneğimiz tarafından söz konusu muafiyetin uzatılmasına ilişkin girişim yapılmış idi. Bu çerçevede, BiReg sistemi kayıtlarına ilişkin geçici muafiyet 31.03.2023 tarihinde sona erecektir.(UND)
    16 Ay, 1 Gün önce
EURO
35.9251
DOLAR
33.0042
VİRGİNİA
ARŞİV