Hasankeyf-2 Köprüsü Hizmete Girdi
Nakliye portalı
Haber
19 Nisan 2021 - Pazartesi 11:02
 
Hasankeyf-2 Köprüsü Hizmete Girdi
Batman-Hasankeyf-Gercüş-Midyat Yolu üzerine bulunan Hasankeyf-2 Köprüsü hizmete girdi. Önemli lojistik anayol üzerinde olan köprü yıllık 29 milyon liralık tasarruf sağlaması bekleniyor. Habur sınır kapısı güzergahı üzerinde olması bölgeden yapılan ihracata direk katkı sağlayacak.
LOJİSTİK Haberi
Hasankeyf-2 Köprüsü Hizmete Girdi

Hasankeyf-2 Köprüsü

 

Karaismailoğlu, “Dicle nehri üzerine inşa ettiğimiz Hasankeyf-2 Köprüsü, 1001metre uzunluğunda bölünmüş yol standardında ülkemizin en uzun köprüleri arasında yerini almıştır. Hasankeyf Köprüsü ile zamandan 20 milyon lira, akaryakıttan 9 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 29 milyon liralık tasarruf elde edilecek” dedi.

 

 

-“Köprümüzle birlikte; Batman, Mardin ve Habur Sınır Kapısı arasındaki bağlantı güvenli bir şeklide sağlanacaktır”

 

Türkiye’nin her yönüyle yeniden inşası için 19 sene önce başlatılan kutlu yürüyüşün ülkemize dünya ölçeğinde tartışılmaz bir güç kazandırdığına vurgu yaparak konuşmasına başlayan Bakan Karaismailoğlu, yapılan ulaştırma yatırımlarıyla; doğu-batı, kuzey-güney demeden yurdun her köşesine hizmet götürmeye devam ettiklerini kaydetti.

Karaismailoğlu, “Bugün de Batman-Hasankeyf-Gercüş-Midyat Yolu üzerine bir altın halka gibi nakşettiğimiz Hasankeyf Köprüsü’nü hizmete açıyoruz. Dicle nehri üzerine inşa ettiğimiz Hasankeyf-2 Köprüsü, 1001metre uzunluğunda bölünmüş yol standardında ülkemizin en uzun köprüleri arasında yerini almıştır. Üzerinde yaya yolu da bulunan köprümüzün en uzun ayak yüksekliği 90 metre, en geniş açıklığı ise 168 metredir.  Köprümüzle birlikte; Batman, Mardin ve Habur Sınır Kapısı arasındaki bağlantı güvenli bir şeklide sağlanacaktır” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hasankeyf-2, Köprüsü, Hizmete, Girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı