İzmir Alsancak- İspanya Tarragona RORO Seferleri Başladı
Nakliye portalı
Haber
10 Şubat 2021 - Çarşamba 14:32
 
İzmir Alsancak- İspanya Tarragona RORO Seferleri Başladı
İspanya hattına açılan roro hizmete başladı.RORO servislerinin önemi her geçen gün artıyor. Türkiye açısından roro hatları olmazsa olmaz durumda. Türk nakliyatcıları , İtalya roro, Fransa roro, İspanya roro hatları ile daha rekabetci olacaklar. Akdeniz havzasında servis veren roro lar , düzenli ve hızları ile yeni lokomotif durumunda. Türkiye -İspanya ro ro hattı Kuzey Afrikanın kilidi olabilir.
DENİZYOLU Haberi
İzmir Alsancak- İspanya Tarragona RORO Seferleri Başladı

 

İzmir –İspanya Roro seferler başladı,

 

Daha önce roro taşımalarına açılan İzmir (Alsancak) limanı, Ulaştırma Bakanlığının Türkiye- İspanya roro seferleri başlatılacağının duyurulmasından  sonra nihayet ilk sefer  7 şubat tarihinde yapıldı.

Haftada 1 gidiş ve geliş olarak ilk etab da  haftada da  bir sefer olarak düzenleneceği bilgisine ulaşıldı.

Kuzey Afrika bölgesine ulaşımda yeni bir boyut katacak olan İspanya roro hattı, Türk nakliyatçısı açısından yeni pazarlara açılmasında kilit rol oynayacak.

Türkiye-Fas arasında devam eden ve yenilenen ‘’Serbest Ticaret Anlaşması’’  , roro nun da açılması ile yeni ivme kazanabilir.

RORO hatlarının önemli özelliği sınırların ortadan kaldırılması, direk limanlara hızlı ulaşılması, geçiş belgesi gibi sorunların önene geçmesi önemli bir avantaj oluşturuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: roro hatları, İspanya roro hattı, izmir Tarragona roro hattı, Avrupa roro hatları, roro lar neden önemli, lojistik haber, denizyolu haberleri,roro haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı