Kazakistan İlave 3 Bin Adet Geçiş Belgesi Verecek
Nakliye portalı
Haber
26 Mart 2021 - Cuma 22:49
 
Kazakistan İlave 3 Bin Adet Geçiş Belgesi Verecek
Ulaştıma Bakanlığından yapılan açıklamada Kazakistan devleti ilk ilave olarak 3 Bin adet geçiş belgesi vereceği duyuruldu. Kazakistan geçiş belgelerinin zaman zaman bitmesi Türk nakliye sektörüne büyük engel teşkil ediyor ticaretin aksamasına sebep oluyordu. Kazakistan geçiş belgelerindeki 3 Bin adetlik ilave dozvalanın en azından bir rahatlama sağlaması bekleniyor.
KARAYOLU Haberi
Kazakistan İlave 3 Bin Adet Geçiş Belgesi Verecek

Kazakistan dan ilave 3 Bin adet geçiş belgesi

 

Bakan Karaismailoğlu, taşımaların ve ticaretin daha fazla akamete uğramaması adına, ilave transit geçiş belgesi sorununa kesin çözüm bulunması gerektiğini bildirirken; Bakan Atamkulov ise Türkiye’ye ilk etapta 3 bin adet ilave transit geçiş belgesi vereceklerini söyledi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kazakistan Sanayi ve Altyapı Geliştirme Bakanı Beibut Atamkulov ile video konferans yöntemi ile görüştü. İki ülke arasında köklü bir geçmişe dayanan ve kardeşlik ilişkisine dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, Kazakistan ile olan ilişkilere büyük önem atfettiklerinin altını çizdi.

 

-  Kazakistan ana transit güzergâh haline geldi

 

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin Orta Asya ülkelerine yönelik taşımalarda Kazakistan’ın ana transit güzergâh olma pozisyonunun devam ettiğini kaydetti. Görüşmeler çerçevesinde 2020 yılı içerisinde Kazakistan tarafından sağlanan 12 bin adet ilave transit geçiş belgesi için teşekkür eden Karaismailoğlu, taşımaların ve ticaretin daha fazla akamete uğramaması ve bu sorunun tekrar yaşanmaması adına, ilave transit geçiş belgesi sorununa kesin çözüm bulunması gerektiğini bildirdi.

 

- Bakan Atamkulov “Türkiye’ye ilk etapta 3 bin adet ilave geçiş belgesi vereceğiz”

 

Kazakistan Sanayi ve Altyapı Geliştirme Bakanı Beibut Atamkulov ise ilave transit geçişler için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirterek, “Türkiye’ye ilk etapta 3 bin adet ilave transit geçiş belgesi vereceğiz” dedi. Teknik heyetlerin kısa bir süre içerisinde bir araya gelip detayları görüşmesi önerisinde bulunan Atamkulov, Türkiye-Kazakistan kardeşliğinin daha da ileri seviyeye taşıması temennisinde bulunarak sözlerine son verdi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kazakistan, İlave, 3, Bin, Adet, Geçiş, Belgesi, Verecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı