Koluman Kamaz ile Rusya'da Üretim Ortaklığı Yapacak
Nakliye portalı
Haber
30 Haziran 2021 - Çarşamba 00:42
 
Koluman Kamaz ile Rusya'da Üretim Ortaklığı Yapacak
Koluman firması Rus firması Kamaz ile Rusya da semi treyler üretimi yapmak için ortakllık imzaladı. Rus Kamaz firması rusların ünlü tır markasıdır.
ÜRETİCİLER Haberi
Koluman Kamaz ile Rusya'da Üretim Ortaklığı Yapacak

Rusya da Ortak Üretim

Koluman Otomotiv Endüstri, Tataristan'da semi treyler üretimi için Rus kamyon üreticisi Kamaz PTC şirketler grubuyla iş birliği yaptı.

İş birliğine ilişkin açıklama yapa Koluman Otomotiv Endüstri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık, Kamaz PTC İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Sergey Kogogin ile protokol imzaladıklarını bildirdi.

Protokolle yüzde 50 ortaklıkla Rusya'da kurulacak bir şirketle gelecek yıl ocak ayından itibaren semi treyler seri üretimine başlamayı planladıklarını aktaran Saltık, 2025'e kadar Rusya'da yıllık 7 bin 500 treyler üretimi sayısına ulaşma konusunda mutabakat sağladıklarını belirtti.

Rus pazarında faaliyet göstermek amacıyla 2015'te Tataristan'ın Yarçallı şehrinde şirket kurduklarını hatırlatan Saltık, şirketin Tataristan ve Moskova tesislerinde treyler üretiminin yanı sıra havaalanı hizmet araçları, çöp toplama, yol süpürme üstyapıları ve beton pompalarının Rusya üretimi kamyonlara montajını yaptığını ifade etti.

Rusya'da 10 milyon euroyu aşan bir yatırım yapmalarının buradaki 6 yıllık tecrübelerinin ve pazardaki başarılarının bir sonucu olduğunu dile getiren Saltık, yeni iş birliğinin de Çukurova bölgesi ekonomisine her bakımdan önemli katkı sağlayacağını belirtti.(Kaynak: dunya.com)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rusya lojistik haber,Lojistik haber, lojistik bilgiler, global lojistik haber, l
Yorumlar
Haber Yazılımı