Letonya Girişinde Sürücülerin Yanında Bulunması Gereken Evraklar
Nakliye portalı
Haber
11 Şubat 2021 - Perşembe 12:16
 
Letonya Girişinde Sürücülerin Yanında Bulunması Gereken Evraklar
Salgın dolayısıyla ülkeler değişik tedbirler ve yeni belgeler ülke girişlerinde isteyebiliyorlar. Karayolu yğk taşımacılığı yapan Türk Tırcıları bu konuda dikkatli olmalılar ve hangi ülkeninin hangi belgeyi istediğini takip etmeliler. Letonya da sınır girişlerinde eşya veya yolcu taşımacıları için bazı ek belgeler istendiğini duyurmuştur. Konuyu IRU bilgilerdirme notu ile ülkelere iletmiştir.
KARAYOLU Haberi
Letonya Girişinde Sürücülerin Yanında Bulunması Gereken Evraklar

Letonya Girişinde Gerekli İstenen Belgeler

 

IRU tarafından yayımlanan duyuruya istinaden; Letonya Cumhuriyeti Hükümeti, eşya ve yolcu hizmeti sağlayıcılarının çalışanları için gerekli ek belgelerin listesini açıklamıştır.

Gerekli belgeler:

1 - Ehliyet.

2 - Dijital takografın sürücü kartı veya son iş gününün takografı.

3 - Uluslararası taşımacılık yapıldığına dair belge. (işveren tarafından düzenlenmiş ve doldurulmuş) Belgeye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Söz konusu belgeler kağıt ortamında veya elektronik ortamda (akıllı cihaz) olabilir.

Daha öncesinde olduğu gibi, sürücülerin Letonya'ya gelmeden önce Covidpass Web Sitesinde anketi doldurmaları gerekmektedir. Negatif bir COVID-19 testi gerekli değildir.

Kaynak: Letonya Ulaştırma Bakanlığı (UND)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Letonya pandemi önlemleri, Letonya sınırında istenen belgeler, Letonya kara taşımacılığı, Letonya karayolunda dikkat edilecekeler, Letonya lojistik haberler,
Yorumlar
Haber Yazılımı