Marmaray'dan Kaç Ton Kargo Geçti
Nakliye portalı
Haber
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 02:13
 
Marmaray'dan Kaç Ton Kargo Geçti
Marmaray'ın açılması demiryollarında bir milat oldu. Avrupa-Asya yakasını demiryoluyla birbirine bağlayan Marmaray yük taiımacılığında kesintisiz hizmetin bir parçası oldu. Karayolu taşımacılığına da büyük katkı yapan Marmaray geleceğin taşıma rotasını belirleyecek gibi duruyor. Peki Marmaray üzerinden kaç ton yük taşınmış olabilir...
DEMİRYOLU Haberi
Marmaray'dan Kaç Ton Kargo Geçti

 

“Marmaray'dan 335 bin ton yük taşındı”

 

Bakan Karaismailoğlu, Asya ile Avrupa arasındaki yük potansiyelini dikkate alarak yapacakları çalışmalarla Türkiye'yi transit demiryolu taşımacılığında merkez ülke konumuna getirmek istediklerini söyledi.

 

Kıtalar arasında kesintisiz demiryolu taşımacılığına imkan sağlayan Marmaray'ın yük taşımacılığında da milat olduğuna, böylece yurt içi ve yurt dışına toplam 766 yük treni ile 335 bin 455 ton yük taşındığına dikkati çeken Karaismailoğlu, "Marmaray, ayrıca uluslararası ticarette BTK Demir Yolu Hattı'nın ülkemize kazandırdığı ekonomik gücün yanı sıra zaman ve enerji tasarrufu sağlayarak, çevreci ve hızlı ulaşımın en büyük destekçisidir. 2013'ten önce Avrupa'dan gelen yüklerin ya da Anadolu’dan Avrupa'ya giden yüklerin geçişi deniz yoluyla sağlanırken, Marmaray hattıyla kesintisiz yapılmaya başlandı." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Marmaray'dan, Kaç, Ton, Kargo, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı