Sim Gidiyor eSim Geliyor
Nakliye portalı
Haber
22 Aralık 2020 - Salı 14:31
 
Sim Gidiyor eSim Geliyor
Yerli ve milli imkanlarla üretilen teknolojik eSİM , Ulaştırma Bakanlığınca duyuruldu, nasıl kolaylıklar getirecek göreceğiz
TEKNOLOJİ Haberi
Sim Gidiyor eSim Geliyor

Sim kart yerine kullanılması planlanan eSim önümüzdeki yıl hayata geçirilecek

 

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Türkiye, yerli ve milli imkanlarla eSIM teknolojisini üreten ilk ülkelerden biri.

 

Karaismailoğlu, “Türk mühendislerince geliştirilen ve fiziksel SIM kartın yerine kullanılacak ‘eSIM’ hizmetini 2021 yılında hayata geçiyoruz. Türkiye, yerli ve milli imkanlarla eSIM teknolojisini üreten ilk ülkelerden biri. eSIM mimarisi hem M2M/IoT cihazlara hem de vatandaşlarımızın günlük hayatta kullandığı cihazlara önemli kolaylıklar sağlayacak” dedi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “eSIM” tanıtım programı öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, eSIM teknolojisinin tamamen yerli ve milli imkanlarla yerli firmalar tarafından, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile iş birliği halinde geliştirildiğini kaydetti.

 

 

“Tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirildi”

 

Türkiye’nin eSIM teknolojisini tamamen yerli ve milli imkanlarla üreten ilk ülkelerden biri olduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu, “Bu teknoloji yerli ve milli olarak sıfırdan, yerli firmalar tarafından, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile iş birliği halinde geliştirildi. Türk mühendislerince geliştirilen ve fiziksel SIM kartın yerine kullanılacak olan eSIM 2021 yılında hayata geçecek” diye konuştu.

 

Yakın zamanda eSIM’in uygulama örneklerini birçok alanda ve sektörde görmeye başlayacaklarını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, ayrıca eSIM ile kartların bakım, erişim, lojistik ve stoklama gibi süreç maliyetlerinin ortadan kalkacağını belirtti. (Ulaştırma Bakanlığı)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sim, Gidiyor, eSim, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı