Sınır Kapılarında Geçişler 2 Gün
Nakliye portalı
Haber
16 Eylül 2021 - Perşembe 11:36
 
Sınır Kapılarında Geçişler 2 Gün
Sınır kapılarında yoğunluk ihracatın önünde engel teşkil ediyor. Sınır kapılarında görülen aşırı sıralar tır geçişlerini önemli ölçüde yavaşlattı ve süre ortalama 2 güne çıktı.Kapılarda görülen bu aksamalr ekonomik kayıp olarak geri dönüyor ve 25 yakın sefer kaybına sebep oluyor.
KARAYOLU Haberi
Sınır Kapılarında Geçişler 2 Gün

 

Sınır Kapılarından Geçişler 2 Güne Çıktı

 

İhracatın artması ile sınır kapılarında aşırı yığılmalar oluştu. Sınır kapılarında yaşanan bu yoğunluk yol sürelerini artırdı.

 

Sınır kapılarından geçişler de araçlar ortalama 2 gün kapıda sıra bekliyor.

Kapıkule sınır kapısından günlük 1200 civarında araç geçmesine rağmen Kapıkule-Bulgaristan geçişleri 3 güne çıkabiliyor.

 

Hamzabeyli sınır kapısında tır kuyruğu ortalama 10 km yi bulurken yine geçişlerde ortalama bekleme süreleri 2 günü bulabiliyor.

 

Habur sınır kapısında her zaman görülen yoğunluk  devam  ederken hem Irak girişlerde hem de dönüşlerde aynı şekilde geçiş beklemeleri devam ediyor.

 

Konteyner sıkışıklığının bir kısmi karayoluna dönerken, ihracatın rekor düzeye çıkması karayolu sınır kapılarında büyük probleme neden oluyor.

 

Sınır kapılarında görülen bu beklemeler yol sürelerinde ve servis sürelerinde 4  gün artışı sebep olunca sefer sayılarında 25 kayba sebep oluyor. Bu durum ayrıca navlunlarda ciddi artışlara sebep oldu.

 

Türkiye ihracatının bu şekilde seyretmesi durumunda iler ki zaman diliminde navlunların daha da artmasına sebep olurken  nakliye sektörünün de sefer sayılarında azalmayı beraberinde getirecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kapıkule sınır kapısı, Habur sınır kapısı, Lojistik haber, karayolu haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı