Suudi Arabistan Gümrüklerinde Yaşanan Sorunlar
Nakliye portalı
Haber
30 Mart 2021 - Salı 22:05
 
Suudi Arabistan Gümrüklerinde Yaşanan Sorunlar
Suudi Arabistan ithalat gümrüklerinde sorunlar bitmek bilmiyor. Suudi gümrüklerinde sorunların çözümü için Riyad Büyükelçiliği çözüm icin girişimlerde bulunarak Türk firmalarına aşağıdaki yazı ile gerekli bilgi ve evrak gönderilmesi konusunda bilgi notu paylaştı.
GÜMRÜK Haberi
Suudi Arabistan Gümrüklerinde Yaşanan Sorunlar

Suudi Arabistan Gümrüklerinde Yaşanan Sorunlar

 

Riyad Müşavirliğimizce Suudi Arabistan Ticaret Bakanlığı ile Dış Ticaret Genel İdaresine; Cidde Ticaret Ataşeliğimizce Cidde Gümrük İdaresi ile Cidde Ticaret Odasına ileterek bu ürünlerin gümrüklerden çekilme süreçlerinin hızlandırılması talebinde bulunulduğu ifade edilmektedir.

 

Anılan yazıda devamla, Suudi Arabistan gümrüklerinde bekletilen konteynerler için de benzer girişimlerde bulunulabilmesini teminen, anılan ülkeye ihracatta sorun yaşayan firmalarımızca ekte yer alan tablonun doldurularak bu sevkiyatlara ilişkin konşimento ve varsa ithalat işlemleri için düzenlenen gümrük beyannamesi örnekleri ile birlikte Riyad Ticaret Müşavirliğine iletilmesinin faydalı olacağı belirtilmektedir.

 

Bu kapsamda, anılan ülkeye ihracatta sorun yaşayan firmalarımızın ekte yer alan formu doldurarak Riyad Ticaret Müşavirliğine (riyad@ticaret.gov.tr) iletebilirsiniz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suudi, Arabistan, Gümrüklerinde, Yaşanan, Sorunlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı