Taşucu Limanı Kiralanıyor
Nakliye portalı
Haber
08 Mayıs 2021 - Cumartesi 00:11
 
Taşucu Limanı Kiralanıyor
Taşucu Limanı 40 süreyle işletme hakkı verilmesi suretiyle kiralanacağı ilan edildi. Akdeniz kıyı şeridi limanlarından biri olan Taşucu Limanı Kıbrıs roro seferleri ile ön planda idi. Taşucu Limanı krialama suretiyle özelleştirilmesinin amacı yatırım yapılarak daha aftif hale getirilmesi hedefleniyor.
DENİZYOLU Haberi
Taşucu Limanı Kiralanıyor

 

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Taşucu Limanı'nın 40 yıl süreyle "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilmesi için ilana çıktı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) söz konusu taşınmaz satışına ilişkin ihale ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Taşucu Limanı 40 yıllığına işletme hakkının verilmesi yöntemiyle, liman geri sahasında bulunan taşınmaz da "satış" yöntemiyle bir bütün halinde özelleştirilecek.

Teklifler 8 Eylül saat 17.00'ye kadar alınacak

İhalede geçici teminat bedeli 20 milyon lira, ihale şartnamesi ve tanıtım dokümanı bedeli ise 20 bin lira olarak belirlendi. İhale için istekliler 8 Eylül saat 17.00'ye kadar teklif verilebilecekler.

İhale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle "pazarlık usulü"yle gerçekleştirilecek.

İhaleye gerçek ve tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek.

İhaleye katılım için İhale Şartnamesi ile Tanıtım Dokümanı'nın satın alınması ve ÖİB'nin internet sitesinden temin edilecek Gizlilik Taahhütnamesi'nin imzalanması gerekiyor. (trthaber)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taşucu, Limanı, Kiralanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı