TCDD Tren Seferlerinde Yeni Düzenleme
Nakliye portalı
Haber
15 Mayıs 2021 - Cumartesi 11:01
 
TCDD Tren Seferlerinde Yeni Düzenleme
Tam kapanma sebebi ile yolcu taşımacılığında yeni düzenlemeler yapılmıştı. TCDD taşımacılık tren seferleri ve YHT hatlarında açılma ile birlikte seferlerin normal seyrine döneceği açıklansa da kısmı değişikliklerin olacağı belirtiliyor. Açılma sonra yeni sefer saatlerinin mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor. Yüksek Hızlı Tren seferleri içinde mağduriyet yaşamamak için sefer düzenlemelerini takip etmek gerekiyor.
DEMİRYOLU Haberi
TCDD Tren Seferlerinde Yeni Düzenleme

 

Tam kapanma nedeniyle 29 Nisan-17 Mayıs tarihlerinde YHT, Marmaray ve Başkentray tren sefer ve saatlerinde değişiklik yapılırken, bölgesel tren seferlerine ara verilmişti.

 

TCDD Taşımacılık tarafından işletilen Yüksek Hızlı Trenler (YHT) ve bölgesel trenler ile Marmaray ve Başkentray seferleri, 17 Mayıs'tan itibaren tam kapanma öncesindeki sefer saatlerine göre hizmet verecek.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre salgın tedbirleri ve kademeli normalleşme gereğince ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda alınan kararlar doğrultusunda, tam kapanma uygulamasının sona ereceği 17 Mayıs'tan itibaren geçerli olmak üzere YHT, Marmaray, Başkentray ve bölgesel yolcu tren seferlerine ilişkin düzenleme yapıldı.

 

YHT’ler Yüzde 50 Kapasite ile Günde 22 Sefer Yapacak

Yapılan düzenlemeye göre; YHT'ler, Ankara-Eskişehir-İstanbul, Ankara-Konya ve Konya-Eskişehir-İstanbul hatlarında sosyal mesafe kuralı dahilinde yüzde 50 kapasiteli olarak hizmet verecek ve günde 22 sefer yapacak.

Tren biletlerinin temini sırasında HES kodunun ibraz edilmesi zorunlu olacak. YHT'ler, tam kapanma uygulamasından önceki tarifelerine göre sefer yapacak. Konya-Karaman arasında YHT bağlantılı kombine taşımacılık yapılacak.

Bölgesel trenler de kapanma öncesi dönemdeki tarifeye göre işletilecek. Marmaray, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde 30 dakika, diğer günlerde Zeytinburnu-Maltepe arasında 8 dakika, Halkalı-Gebze arasında 15 dakika aralıklarla hizmet verecek.

Başkentray ise sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı günlerde Sincan-Kayaş arasında 15 dakika, kısıtlamanın olduğu günlerde ise 30 dakika aralıklarla işletilecek.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: TCDD, Tren, Seferlerinde, Yeni, Düzenleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı