Terzili Tüneli Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
Nakliye portalı
Haber
29 Haziran 2021 - Salı 12:36
 
Terzili Tüneli Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
18 Haziran da ışığın görülmesi ile tüp açma çalışmalarında sona gelinmesi heyacanı artırken, Terzili Tünelinin bitirilmesi için hummalı çalışma devam ediyor. Terzili Tüneli açıldıkta sonra trafik de büyük rahatlama bekleniyor.
KARAYOLU Haberi
Terzili Tüneli  Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

 

Terzili Tüneli
 
Birinci etabı tamamlanarak 2019 yılında hizmete açılan Ordu Çevre Yolu'nun ikinci etabında da çalışmalar aralıksız devam ediyor. Projenin bu kesiminde yer alan ve jeolojik şartlardan dolayı yapımı güç olan Terzili Tüneli'nde 18 Haziran Cumartesi günü ışık göründü. Her iki tüpündeki kazı ve destekleme çalışmalarının tamamlandığı tünelde, 692 metrelik iç kaplama betonu yapıldı. Toplam 1.180 metre uzunluğunda olan tünel sayesinde, güzergâh üzerindeki dar boğazın rahatlatılması sağlanacak.
 
Ordu Çevre Yolu'nun tamamlanarak hizmete girmesiyle trafik sıkışıklıkları ortadan kalkacak, yol kullanıcılarına kesintisiz ve konforlu ulaşım hizmeti sunulacak. Egzoz salınımını önemli ölçüde azaltacak proje, kentin batısındaki yerleşim alanları ile Havalimanı, Ordu Üniversitesi, yapımı devam eden Şehir Hastanesi gibi dev projelerin şehir merkezi ile bağlantısını sağlayacak; sosyal ve ekonomik canlılığın artmasına katkıda bulunacak. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Terzili Tüneli, Tüneller,Lojistik haber, lojistik bilgiler, global lojistik ha
Yorumlar
Haber Yazılımı