Tokat Havalimanı Yakın Bir Zamanda Hizmete Girecek
Nakliye portalı
Haber
01 Mart 2022 - Salı 12:52
 
Tokat Havalimanı Yakın Bir Zamanda Hizmete Girecek
Türkiye de son yıllarda yapılan havalimanlarına Tokat da yapımı devam eden ve açılışına sayılı günler kalan havalimanı da eklenmiş olacak. Ulaştıma Bakanlığı'nın açıklamasına göre 2700 m pist uzunluğuna sahip Tokat Havalimanı bölgeye yeni bir canlılık da getirecek.
HAVAYOLU Haberi
Tokat Havalimanı Yakın Bir Zamanda Hizmete Girecek

 

Tokat Havalimanı

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tokat Yeni Havalimanı ile ilgili yazılı açıklama yaptı. “Son 20 yılda ulaşımda mega projeleri hayata geçirdik” diyen Karaismailoğlu, “Havacılığın ‘altın devri’ olarak nitelendirebileceğimiz bu dönemde Türkiye’yi baştan başa çağdaş yeni havalimanlarıyla donattık. Mevcut havalimanları da tepeden tırnağa modernize ettik. Güneyden kuzeye, doğudan batıya Anadolu'nun dört bir yanına dünyanın yakından takip ettiği modern terminaller inşa ettik. Bu eserler zincirine bir yenisini daha ekliyoruz. İktidara geldiğimizde 26 olan havalimanı sayısını, Tokat Yeni Havalimanı ile birlikte 57’ye yükseltmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

 

YILLIK YOLCU KAPASİTESİ 2 MİLYON

 

Tokat’ın, tarihi ve kültürel zenginliği, ticari potansiyeli ile her geçen gün geliştiğine işaret eden Karaismailoğlu, Tokat Yeni Havalimanı’nın bölgenin gözbebeği olan şehrin kalkınma seferberliğini daha da ileri bir noktaya taşıyacağını kaydetti.

 

Tokat Yeni Havalimanı’nda son dokunuşların yapıldığını belirten Karaismailoğlu, havalimanının açılmasına sayılı günler kaldığını kaydetti. Tokat Yeni Havalimanı’nın 16 bin 200 metrekarelik terminal binasına sahip olduğunun altını çizen Karaismailoğlu, yıllık yolcu kapasitesinin ise 2 milyon olduğuna vurgu yaptı. Teknik blok ve kulenin 2 bin 300 metrekare olduğunu aktaran Karaismailoğlu, “Apron; 5 yolcu 2 kargo olmak üzere 7 uçak park kapasiteli... Pistin uzunluğu da 2 bin 700 metre” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye havaalanları, Tokat havalimanı, lojistik haberler
Yorumlar
Haber Yazılımı