Türkiye'ye Seyahat de Covid Güncellemesi
Nakliye portalı
Haber
26 Nisan 2021 - Pazartesi 02:46
 
Türkiye'ye Seyahat de Covid Güncellemesi
Türkiye 'ye yapılacak seyahatler de covid güncellemesi yapılmıştır, buna seyahat edecekler kanunen kurallara uymak zorundadır. Özellikle bazı ülkelerden gelecek yolcular için önemli uyarılar bulunmaktadır. Covid güncellemeleri sıklıkla değiştiğinden seyahat için önceden bilgi kontrolü yapılmalıdır....
HAVAYOLU Haberi
Türkiye'ye Seyahat de Covid Güncellemesi

 

Türkiye Seyahati

 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kurallara istinaden, Türkiye’ye gerçekleştirilecek seyahatler için bazı kurallar uygulanmaktadır. Tüm yolcuların yasa gereği aşağıdaki kurallara uyması zorunlu olduğundan, bilinmesi gerekenler ve THY nin telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

 

 • 30 Aralık 2020 itibariyle, Türkiye'ye gelen 6 yaş ve üzeri yolcuların (denizci, transit yolcu hariç) planlanan kalkış saatinden önceki 72 saat içerisinde numune vererek alacakları negatif PCR test (nükleik asit testi olmalıdır) belgelerini uçuştan önce ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Yurt dışı seferlerimizle seyahat ederek Türkiye saati ile 15 Mart 2021 tarihinden itibaren Türkiye’ye giriş yapacak yolcularımızın (aktarma yapacak yolcular ve 6 yaşın altındaki yolcular hariç) uçuşları öncesi son 72 saat içerisinde bu sayfa üzerinden erişebilecekleri Türkiye’ye Giriş Formu'nu doldurmaları gerekmektedir. Doldurulan forma ait kağıt çıktı veya doldurulmuş formun mobil görüntüsü uçuş öncesinde istasyonlarda kontrol edilecektir.
 • Havalimanları ve uçuşlarda tüm yolcularımızın maske takması gerekmektedir.
 • Yolcularımız Türkiye varışlı uçuşlarında “yolcu bilgi formu” dolduracaktır.
 • Tüm yolcularımız ve havayolu personeli sağlık taramasından geçirilecektir.
 •  

Brezilya/Güney Afrika çıkışlı veya son 10 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş olup Türkiye varışlı uçuş gerçekleştirecek yolcularımızın dikkatine:

 • Brezilya ve Güney Afrika çıkışlı Türkiye’ye varışlı yolcu gelişleri geçici bir süreyle durdurulmuştur. Bu durumdan etkilenen yolcularımız bilet değişikliği ve diğer talepleri için 0850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimiz, satış ofislerimiz veya biletin satın alındığı acentelerden işlem yapabilirler.
 • Bu ülkeler dışındaki ülkelerden Türkiye’ye gelecek yolcularımızdan son 10 gün içerisinde Brezilya veya Güney Afrika’da bulunmuş olanlar, Türkiye resmi otoritelerince belirlenecek bir yerde 14 gün boyunca karantina altına alınacaklardır. Bu yolcularımıza karantina süresinin onuncu gününde yeniden PCR testi yapılacak olup test sonucunun negatif çıkması halinde karantinaları sonlandırılacaktır.
 • Son 10 gün içerisinde bu ülkelerde bulunmuş olup Türkiye’ye seyahat edecek olan 6 yaş ve üzeri tüm yolcularımızın, uçağa binmeden önce ilk uçuş saatine en fazla 72 saat kala numunesi alınmış negatif sonuçlu PCR testi sunmaları zorunludur.
 •  

Hindistan çıkışlı veya son 10 gün içinde bu ülkelerde bulunmuş olup Türkiye varışlı uçuş gerçekleştirecek yolcularımızın dikkatine:

 • Son 10 gün içerisinde Hindistan’da bulunmuş olanlar, Türkiye resmi otoritelerince belirlenecek bir yerde 14 gün boyunca karantina altına alınacaklardır. Bu yolcularımıza 14.günün sonunda yeniden PCR testi yapılacak olup test sonucunun negatif çıkması halinde karantinaları sonlandırılacaktır.
 • Son 10 gün içerisinde Hindistan'da bulunmuş olup Türkiye’ye seyahat edecek olan 6 yaş ve üzeri tüm yolcularımızın, uçağa binmeden önce ilk uçuş saatine en fazla 72 saat kala numunesi alınmış negatif sonuçlu PCR testi sunmaları zorunludur.

Türkiye içinde yapılacak uçuşlarda HES kodu alınması zorunludur. Yabancı yolcularımız için Hes Kodu zorunluluğu yoktur. (THY) (foto:Lufthansa)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'ye, Seyahat, de, Covid, Güncellemesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı