Yüzer İş Makinaları Neler Yapabiliyor
Nakliye portalı
Haber
27 Aralık 2020 - Pazar 16:58
 
Yüzer İş Makinaları Neler Yapabiliyor
Mühendislik harikası yüzer iş makinelarının özellikleri nedir,İş Makinaları lojistiğinin faydası nedir? Amfibi iş makinası nedir? fot
İŞ MAKİNALARI Haberi
Yüzer İş Makinaları Neler Yapabiliyor

 

Yüzer İş Makinaları Neler Yapabiliyor

Yüzer Ekskavatörler

 

Özel tasarlanan ve özel imal edilen bir çok yüzer iş makinası bulunmaktadır, bunlardan önemlisi Yüzer Ekskavatörlerdir, bunlara aynı zamanda Amfibik Ekskavatör de denilmktedir.

 

Yüzer ekskavatör dedik, gerçekten su yüzeyinde kalarak iş yapabilmektedir, su yüzeyinde kalabilmesini; paletleri içerisine yerleştirilmiş olan özel dubaları sayesinde mümkün olmaktadır.  Tamamen kendi yürür ve aynı zamanda paletli , iş makinasıdır.

 

Tüm arazide ve suda çalışabilen bu yüzer Ekskavatörlerin bomları daha uzun olması sebebi ile daha uzak mesafelere ulaşabilmektedir ve  iş verimini artırmaktadır.

 

Karada da çalışabildikleri gibi özel yapısı ile göllerde, bataklık alanlarda, sığ sularda, göletlerde, tarama, temizleme, kanal açma, drenaj açma,su debilerini yapısal düzenlemede, gibi  her türlü su ve sulak  bölgelerinde kullanılan  çok amaçlı iş makinasıdır.

 

Lojistik açıdan  bu makinaların taşımaları da kolay olacağından bir çok bölgeye götürülebilir, çalışma bölgeleri kolayca değiştirilebilir, ihtiyaç duyulan alanlara hızlı uşaltırılabilmesi konvensiyonel bir özellik de katar.

foto:EDMakine

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüzer, İş, Makinaları, Neler, Yapabiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı