Kadir YILDIZ Virüsün Uçak Korkusu
Nakliye portalı
Yazı Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 00:54
 
Virüsün Uçak Korkusu
Kadir YILDIZ
heavytransport34@gmail.com
 
 

Virüs Uçaklara Uğramıyormuş

 

Virüsle yatıyoruz, virüsle kalkıyoruz. Bu illet ne kadar devam ettirilir bilinmez, virüsü çıkaranlar daha sonuç almadılar ki henüz bitti gözü ile bakamıyoruz.

 

Virüs bulaşmasın diye bir çok tedbirler uygulamada devam ediyor. Binlerce insanımız maalesef virüse yakalanıp , dünyalarını değiştirdiler ; Hepsine rahmet diliyor, bir  an evvel virüsden  kurtulmayı ümit ediyoruz.

 

Virüs tedbirleri devam ediyor, uyanlar çoğunlukta , uymayan beyinsiz takımı da maalesef az değil. Hijyen, maske, sosyal mesafe tedbirleri elbette çok önemli. Eskiden her evde misafirlikte ilk ikram edilen kolonya kullanımıydı, muhtemelen daha önce de böyle bir durum yaşandı ki böyle bir uygulama adet olarak yerleşmişti. Hatta hasta ziyaretlerine mutlaka kolonya götürülürdü ama ne olduysa bu değer de garip bir şekilde hayatımız dan çıkmıştı.

Virüs tedbirlerinin uygulanır gibi görüldüğü traji komik uçak seyahatinden bahsedip dikkatinizi oraya çekmek istiyorum.

İstanbul Kayseri tarafına uçakla gitmeye karar verdim ve bir bilet almak istedim, bileti alabilmeniz için HES kodu mutlaka gerekiyor, neyse bileti aldım uçak saatine doğru havaalanına gittim. Dış kapıdan giriş de malum X-Ray ve kontrol dan geçerek içeri girebiliyorsunuz ve her zaman sıra olur ve bende sıraya girdim, sürekli bir görevli uyarı yapıyor;

-Lütfen sosyal mesafeye dikkat edelim,

-Lütfen sosyal mesafeye dikkat edelim………………………..

Birde mutlaka ateşiniz ölçülüyor ve ikazlar devam ediyor.

Neyse bu kapıyı geçtiniz, hareket saati yaklaştı ve check-in yaptırmaya gidiyorsun aynı ikazlar,

-Aman dikkat sosyal mesafeye dikkat edelimmmm, beyefendi lütfennn,

-Aman dikkat sosyal mesafeye dikkat edelim………………………….hanfendi lütfennnnn

Siz içinizden oooo diyorsunuz acaip dikkat ediliyor, tedbirler uygulanıyor, ne güzel ne güzel diyorsunuz,

Biniş kapısına gitmek için malum yine bir kontrol var, kemerinizi çıkarın, bozuk paraları unutmatın, bilgisayar varsa çıkarın, ayrı kasalara koyunuz derken yine bir ses…

-Lütfen lütfen sosyal mesafeyi dikkat edelim, maskemizi tam takalım,

-Hanfendi lütfen mesafe, Beyefendi maskenizi tam takınız……

Neyse burdan da geçtiniz, uçağa biniş kapısındasınız aynı uyarılar, aynı dikkat çekmeler…………

Bilet kontrolü bitti, uçağa doğru yöneldiniz yine insanlar dikkatli, mesafeyi koruyarak uçaktan içeri girdiniz…..

Ahaaa))))))))) dananın kuyruğunun koptuğu yerdesiniz,

Daha uçağa adım attınız, nasıl kalabalık geçecek yer yok, siz yalnız oturacağınızı düşünmüştünüz amaaaa korkunç son sizi bekliyor, koltuğunuza varırken bile mesafe 30 cm yok, hadi bunu da geçtik…

Koltuğu ulaştınız, o da ne, 2 kişi oturmuş bile , inanamadınız bileti kontrol ettiniz, evet doğru yerdesiniz, sizde geçip oturdunuz , ama burun buruna, göz göze, yüz yüze (face to face ) şeklinde kümelendiniz  oturdunuz, yapacak da bir şey yok….

Madem böyle burun buruna, yüz yüze oturacaktık , o girişlerde, geçişlerde neden sürekli aman dikkat, aman dikkat numaraları yapılıyordu, sanki sesiz  filmde oynuyormuşuz gibi…..Anlamak mümkün değil.

Trenlerde yan yana bilet verilmiyor, mesafeler ayarlanmış, yani tedbirler uygulanıyor.

Otobüslerde de aynı uçaklar gibi yana yana bilet satılıyor.?????????????

Uçaklarda buna kim göz yumuyor, neden kontrol edilmiyor, trenlerde uygulama yapılıyor da  uçaklarda neden yapılmıyor ayrıca bilet fiyatları da azımsanmayacak fiyatlar, trenlerde yer olmayınca mecburen uçak tercih ediliyor ve yolcu sayısı mükemmel görünüyor.

Anlaşılan o ki; Uçaklara virüs uğramıyor,  havaalanında ‘’aman dikkat , aman dikkat’’ rolü oynuyorsunuz,  uçağa binice şöyle diyorlar  ‘’ Size bişey olmazzzz, size bişey olmazzzz’’……….

Aman dikkat , aman dikkat….. Trende virüs bulaşabilir, ama uçakta bulaşmaz….

 

 
Etiketler: uçaklarda virüs tedbirleri
Yorumlar
Haber Yazılımı