Lojistik Sektörü Haberleri

Sayfa Adresi : https://www.lojistikline.com/haber-detay/117_3-ulkeye-yesil-sigorta-uygulamasinda-yeni-yaklasim

Karayolu Lojistik

Tümü

3 Ülkeye Yeşil Sigorta Uygulamasında Yeni Yaklaşım

(14 Ay, 13 Gün önce) 309 İzlenme 0 Yorum
Azerbaycan,Belarus, Rusya ülkelerine yapılan taşımalarda Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu tarafından yeni Yeşil Sügorta uygulaması ve fiyatları kamuoyu ile paylaşıldı.

 

Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu tarafından Derneğimize iletilen bilgilendirmede; önemli sayıda nakliyat şirketinin, seferlerini sadece belirli sayıda yabancı ülkeye gerçekleştirmekte olduğu ve belirli sayıda yabancı ülkeye sefer gerçekleştiren müşteri kesiminin, kapsamlı Yeşil Kart Sigorta Fiyat Tarifesi nedeniyle Türk Yeşil Kartı yerine yabancı trafik poliçesini tercih etmekte olduğu ifade edilmiştir.

 

Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu, Derneğimizin bu konudaki talep ve görüşlerini ve sigortalıların da bu ihtiyaçlarını dikkate alarak, 22.03.2023 tarihi itibarıyla geçerli olmak üzere yalnızca Azerbaycan ve Azerbaycan-Belarus-Rusya kapsamında olmak üzere iki adet Yeşil Kart Tarifesi hazırlamış ve hazırlamış olduğu Özel Yeşil Kart Sigorta Tarifelerini kullanıcılara sunmuştur.

 

 

Yalnızca Azerbaycan ve Azerbaycan-Belarus-Rusya taşımaları için düzenlenebilecek Özel Yeşil Kart Tarifeleri ile ilgili Yeşil Kartlar, Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu üyesi sigorta şirketlerinden temin edilebilecektir.

 1. Sadece Azerbaycan’a Teminat Sağlayan Yeşil Kart Sertifikası Yıllık Prim Tarifesi:

Otobüs: 220 Euro

Kamyon: 150 Euro

Römork: 15 Euro

Tanker: 150 Euro

Çekici: 150 Euro

 • Azerbaycan’a Teminat Sağlayan Yeşil Kart Sertifikası Yıllık Prim Tarifesi detaylı bilgilendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz.
 1. Azerbaycan, Belarus ve Rusya’ya Teminat Sağlayan Yeşil Kart Sertifikası Yıllık Prim Tarifesi:

Kamyon: 300 Euro

Römork: 30 Euro

Tanker: 300 Euro

Çekici: 300 Euro

 • Azerbaycan, Belarus ve Rusya’ya Teminat Sağlayan Yeşil Kart Sertifikası Yıllık Prim Tarifesi detaylı bilgilendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz.
 • Kaynak:UND

YORUMLAR

Yorum Yaz
Bu habere daha önce yorum yapan olmadı.
Şimdi ilk yorumu sen yaz.!

GÜNÜN UYARILARI

Tümü
 • Avurturya İkili Geçiş Dozvalalarında Son Durm; Geçiş Belgesi Otomasyon Sisteminden (GEBOS) alınan verilere istinaden; 01.03.2023 tarihinde dönemsel olarak kullanıma açılan Avusturya ikili geçiş belgelerinden 27.03.2023 tarihi itibarıyla 763 adet kalmıştır.(UND) Geşiş Belglerinde Güncel Durum
  14 Ay, 10 Gün önce
 • 14 Ay, 10 Gün önce
 • Önemli Uyarı Bilindiği üzere, ülkemizde yaşanan deprem felaketi sebebiyle yapılan girişimler sonucunda Türk taşımacılarının BiReg sistemi kaydı oluşturmalarına ilişkin 28 Şubat 2023 tarihine kadar muafiyet sağlanmıştı. Söz konusu muafiyet, 28 Şubat 2023 tarihinde sona ermiş olup deprem felaketinin büyüklüğü göz önünde bulundurularak kayıt muafiyetinin uzatılması için Derneğimiz tarafından söz konusu muafiyetin uzatılmasına ilişkin girişim yapılmış idi. Bu çerçevede, BiReg sistemi kayıtlarına ilişkin geçici muafiyet 31.03.2023 tarihinde sona erecektir.(UND)
  14 Ay, 10 Gün önce
EURO
34.9180
DOLAR
32.1874
VİRGİNİA
ARŞİV